Woonbegeleider – Rozemarijn (Haarlem)

Voor onze afdeling Aquamarijn zijn wij per 1 maart 2018 op zoek naar een:

Woonbegeleider (24 tot 32 uur per week)

Vanuit Aquamarijn bieden wij begeleid wonen aan (jong)volwassenen (18-30 jaar) met een verstandelijke handicap  en/of psychische kwetsbaarheid (GGZ).
De afdeling is gesitueerd in een buurtschap voor kinderen met een intensieve zorgvraag, die in een groep leven en jongeren en jong volwassenen die sociaal kwetsbaar zijn en meer of minder zelfstandig leven. In het buurtschap wonen ook verschillende gezinnen als goede buur.

Het streven in de begeleiding van de jong volwassenen is een zo gewoon mogelijk leven en daarbij- horende zelfstandigheid. Er wordt aangesloten bij de mogelijkheden van de jong volwassenen en in de beperkingen en kwetsbaarheid worden zij op vraag ondersteund en wordt met hen op zoek gegaan naar eigen oplossingen. In de omgang gaan we uit van gelijkwaardigheid en is het eigen levensperspectief van de jong volwassenen richtinggevend.

De jong volwassenen wonen in een kamer grenzend aan de gemeenschappelijke huiskamer (4), een éénkamerappartement boven de huiskamer (4), in een groter appartement in het buurtschap (5).

Naast de intramurale zorg wordt er zorg geboden aan een aantal cliënten die zelfstandig in de wijk wonen. De diensten waarin wordt gewerkt, zijn verdeeld over dagdiensten, middag-avonddiensten en slaap- en weekenddiensten.
Het team van Aquamarijn werkt zelf organiserend binnen gestelde kaders waarbij verschillende taken en verantwoordelijkheden gedeeld worden door de medewerkers.

Wij verwachten van jou:
dat je kunt aansluiten bij de vraag en het levensperspectief van de jong volwassene;
dat je hen wilt begeleiden naar een zo gewoon mogelijk leven;
dat je kunt aansluiten bij het ritme in het dagelijks leven van de jong volwassenen;
dat je kennis hebt van psychiatrische beelden;
dat je aandacht hebt voor het welbevinden van de jong volwassenen en hen begeleidt in lichamelijke en persoonlijke verzorging indien nodig;
dat je bijdraagt aan een veilig, vertrouwd en sociaal leefklimaat;
dat je zorg draagt  voor de continuïteit binnen de groep;
dat je een actieve bijdrage levert aan het zelforganiserende team.

Wij vragen:
een HBO werk- en denkniveau;
een psychiatrie en/of therapeutisch gerichte opleiding;
ervaring in de psychiatrie strekt tot aanbeveling;
ervaring en affiniteit met de doelgroep;
een krachtige persoonlijkheid;
zelfstandigheid en kunnen samenwerken in vertrouwen;
verantwoordelijkheid kunnen geven en nemen;
flexibele instelling affiniteit met of openstaan voor een antroposofische mensvisie;
bij voorkeur in het bezit van een BHV-/EHBO-certificaat.

Wij bieden:
een inspirerende en prettige werkomgeving waar oog is voor ieders bijdrage en  ruimte voor persoonlijke ontwikkeling;
mogelijkheden tot scholing, ook op maat;
de mogelijkheid tot actief meevormen aan de cultuur;
arbeidsvoorwaarden conform de CAO Gehandicaptenzorg;
de functie is ingedeeld in schaal 40.

Informatie over de sollicitatieprocedure:Voor vragen over deze vacature kun je contact opnemen met Vincent Wagenaar 06 21669497 Schriftelijke sollicitaties met C.V., bij voorkeur per e-mail voor 1 februari 2018 sturen naar Rozemarijn, t.a.v. Sylvia Rol, s.rol@rozemarijn.net of per post aan Rozemarijn, Laan van Angers 1, 2034 CA  Haarlem.

Rozemarijn is een groeiende organisatie op diverse locaties in Haarlem die zorg biedt aan kinderen en (jong)volwassenen met o.a. verstandelijke, meervoudige of psychiatrische beperkingen. De zorg wordt geboden in de dagbesteding, thuisondersteuning, wonen, logeren, woensdagmiddag- en zaterdagopvang.    
Wij bieden onze medewerkers en deelnemers een inspirerende en prettige werkomgeving waar oog is voor ieders bijdrage en ruimte voor persoonlijke ontwikkeling.Rozemarijn is een onderdeel van de Raphaelstichting en wij werken vanuit een antroposofische visie.

www.rozemarijn.net