Woonbegeleider – Rozemarijn (Haarlem)

Rozemarijn is een groeiende organisatie op diverse locaties in Haarlem die zorg biedt aan kinderen en (jong)volwassenen met o.a. verstandelijke, meervoudige of psychiatrische beperkingen. De zorg wordt geboden in de dagbesteding, thuisondersteuning, wonen, logeren, woensdagmiddag- en zaterdagopvang. Wij bieden onze medewerkers en deelnemers een inspirerende en prettige werkomgeving waar oog is voor ieders bijdrage en ruimte voor persoonlijke ontwikkeling. Rozemarijn is een onderdeel van de Raphaelstichting, een antroposofische zorgaanbieder in Noord- en Zuid-Holland.

Voor onze afdeling Aquamarijn zijn wij op zoek naar een:

Woonbegeleider voor 32 uur per week

Vanuit Aquamarijn bieden wij begeleid zelfstandig wonen aan (jong)volwassenen (18-30 jaar) met een verstandelijke handicap  en/of psychische kwetsbaarheid (GGZ). Het doel is de bewoners te begeleiden in het proces waarin zij zitten om uiteindelijk uit te stromen naar een woning in de wijk al zal dat niet voor iedereen het einddoel zijn.

De afdeling is gesitueerd in een buurtschap voor kinderen met een intensieve zorgvraag, die in een groep leven en jongeren en jong volwassenen die sociaal kwetsbaar zijn en meer of minder zelfstandig leven. In het buurtschap wonen ook verschillende gezinnen als goede buur. 

Het streven in de begeleiding van de bewoners is een zo gewoon mogelijk leven en daarbij- horende zelfstandigheid. Er wordt aangesloten bij de mogelijkheden van de bewoners en in de beperkingen en kwetsbaarheid worden zij op vraag ondersteund en wordt met hen op zoek gegaan naar eigen oplossingen. In de omgang gaan we uit van gelijkwaardigheid en is het eigen levensperspectief van de bewoners richtinggevend. Het woonhuis bestaat uit een groepswoning met 5 slaapkamers, 4 studio’s en 5 appartementen. 

De diensten waarin wordt gewerkt, zijn verdeeld over dagdiensten, middag-avond en weekenddiensten.  Incidenteel kan de vraag zijn om een slaapdienst te draaien.

Het team van Aquamarijn werkt zelf organiserend binnen gestelde kaders waarbij verschillende taken en verantwoordelijkheden gedeeld worden door de medewerkers.

Wij verwachten van jou:

 • dat je kunt aansluiten bij de vraag en het levensperspectief van de bewoners;
 • dat je hen wilt begeleiden naar een zo gewoon mogelijk leven;
 • dat je kunt aansluiten bij het ritme in het dagelijks leven van de jong volwassenen;
 • dat je kennis hebt van psychiatrische beelden;
 • dat je aandacht hebt voor het welbevinden van de jong volwassenen en hen begeleidt     in lichamelijke en persoonlijke verzorging indien nodig;
 • dat je bijdraagt aan een veilig, vertrouwd en sociaal leefklimaat;   
 • dat je zorg draagt  voor de continuïteit binnen de groep;
 • dat je een actieve bijdrage levert aan het zelforganiserende team.

Wij vragen:

 • Een passende opleiding en/of werkervaring;
 • ervaring en affiniteit met de doelgroep;
 • een krachtige persoonlijkheid;
 • zelfstandigheid en kunnen samenwerken in vertrouwen;
 • verantwoordelijkheid kunnen geven en nemen;
 • flexibele instelling
 • affiniteit met of openstaan voor een antroposofische mensvisie;
 • bij voorkeur in het bezit van een BHV-/EHBO-certificaat. 

Wij bieden:

 • een inspirerende en prettige werkomgeving waar oog is voor ieders bijdrage en ruimte voor persoonlijke ontwikkeling;
 • mogelijkheden tot scholing, ook op maat;
 • de mogelijkheid tot actief meevormen aan de cultuur;
 • arbeidsvoorwaarden conform de CAO Gehandicaptenzorg;

De functie is ingedeeld in schaal 35 of 40 van de CAO GHZ afhankelijk van   opleiding en ervaring.

Informatie over de sollicitatieprocedure:

Voor vragen over deze vacature kun je contact opnemen met Vincent Wagenaar 06 21669497

Schriftelijke sollicitaties met C.V., bij voorkeur per e-mail voor 1 november 2018 sturen naar Rozemarijn, t.a.v. Sylvia Rol, s.rol@rozemarijn.net of per post aan Rozemarijn, Laan van Angers 1, 2034 CA  Haarlem.